komisja oświatyDzieci cieszą się wakacjami już od kilku dni, ale my nadal pracujemy dla nich nad ulepszaniem naszego gminnego systemu edukacji!
W tym celu w ramach posiedzenia gminnej Komisji Oświaty odbyło się spotkanie podsumowujące miniony rok szkolny 2019/2020. Był to rok wielu wyzwań, wynikających głównie z epidemii koronawirusa. Nasze szkoły, pracowici uczniowie oraz ich rodzice sprostali temu wyzwaniu znakomicie.

Dyrektorzy wszystkich szkół informowali dzisiaj wójta oraz obecnych radnych o szeregu podjętych działań, czyli: zdalnym łączeniu się z uczniami na lekcjach online, dziesiątkach wypożyczonych komputerów i tabletów, działaniach motywacyjnych w przypadku braku uczestnictwa w lekcjach i wielu innych. Nasze szkoły podchodziły do każdego ucznia indywidualnie, stosując w uzasadnionych przypadkach także nauczanie z wykorzystaniem materiałów papierowych. Władze poszczególnych szkół zapewniały również, iż wszyscy uczniowie spełniali obowiązek szkolny.
Serdecznie dziękujemy dyrektorom szkół, gronu pedagogicznemu, pracownikom administracyjnym i technicznym, a przede wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za bezpieczne zakończenie tego wyjątkowego oraz, miejmy nadzieję, ostatniego roku szkolnego pod znakiem koronawirusa.  

komisja oświaty

Polecane strony